Godziny pracy: Pon – Pt 8:00 – 20:00

Powietrzne pompy ciepła – MagEnergy Łódź – instalacja i montaż

System ogrzewania domu, to jedna z najbardziej kosztowych inwestycji związanych z jego budową. Przed jej rozpoczęciem należy przeanalizować kilka kluczowych elementów. Wybrać rodzaj ogrzewania: ogrzewania podłogowego, grzejników ściennych czy innego płaszczyznowego. Zastanowić się, na jaki rodzaj paliwa, kotła się zdecydować i czy preferowane rozwiązanie nie będzie generować nadmiernych kosztów związanych np. z dużym remontem (w przypadku starych domów).

Pompy ciepła to ekologiczne rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskało na popularności. Rozwiązanie wykorzystywane jest do ogrzewania budynków i dostarczania ciepłej wody użytkowej. Ich działanie polega na wytworzeniu obiegu ciepła między obszarami, w których panuje różna temperatura. Energia pozyskiwana jest z otoczenia (powietrze, woda lub grunt) do instalacji grzewczej wewnątrz budynku.

Ze względu na rodzaj źródła, z którego pobierane jest ciepło, pompy ciepła dzielimy na trzy rodzaje:

 • gruntowe pompy ciepła,
 • powietrzne pompy ciepła,
 • wodne pompy ciepła.

Gruntowa pompa ciepła wykorzystuje energię pobraną z gruntu. Jest popularna w Polsce, ze względu na panujące w naszym kraju warunki klimatyczne. Wodna pompa ciepła wykorzystuje ciepło z wód gruntowych. Jej instalacja wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego. Pompa ciepła powietrzna z kolei pobiera energię skumulowaną w powietrzu i oddaje ją wodzie krążącej instalacji grzewczej.

Powietrzne pompy ciepła cieszą się sporym zainteresowaniem, gdyż ich instalacja nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wykonywaniem odwiertów.

Montaż pomp ciepła – zalety

Montaż pomp ciepła przynosi wiele korzyści, do których zaliczyć można m.in.:

 • pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii, co ogranicza negatywne skutki dla środowiska,
 • urządzenia charakteryzuje wysoka klasa energetyczna,
 • jeden z tańszych w eksploatacji systemów grzewczych,
 • ograniczają koszty ogrzewania domu,
 • podnosi wartość finansową budynku,
 • zapewnia odpowiedni komfort cieplny,
 • prosta obsługa,
 • wielofunkcyjność ( zaopatruje gospodarstwo w ciepłą wodę, może podgrzewać wodę w basenie,
 • bezpieczne w użytkowaniu,
 • dostępność wielu rozwiązań: pompa ciepła powietrzna, wodna i gruntowa

Instalacja pompy ciepła – dlaczego MagEnergy Łódź

Instalacja pompy ciepła wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej. Dlatego decydując się na tego rodzaju inwestycję, warto zwrócić się specjalistów. Samodzielny montaż może okazać się zbyt wymagającym wyzwaniem, którego rezultaty mogą przynieść więcej szkód niż korzyści. Należy bowiem pamiętać, że prawidłowy montaż wymaga uwzględnienia wielu, różnych czynników, z których amator może sobie nie zdawać sprawy.

Nasza firma oferuje fachowy montaż pomp ciepła. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego rozwiązania, dostosowanego do specyfiki danego obiektu. Zapewniamy kompleksową obsługę, którą opieramy na wieloletnim doświadczeniu i stale pogłębianej wiedzy (również z zakresu instalacji elektrycznych).

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Aby komfort użytkowania systemu ogrzewania był na najwyższym poziomie, to urządzenie grzewcze i wszystkie powiązane z nim elementy muszą być sprawne. Zadowolenie klientów z prawidłowo działającego systemu, to nasz priorytet. Dlatego oferowane przez nas usługi nie ograniczają się jedynie do instalacji wybranej pompy ciepła. Świadczymy również profesjonalną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Zakres naszych działań w ramach usług serwisowych obejmuje diagnozowanie usterek i awarii, weryfikowanie parametrów pompy ciepła, weryfikowanie działania wszystkich zależnych instalacji i wszystkie niezbędne naprawy.

Jeśli planujesz montaż pompy ciepła na terenie Łódź i okolice lub potrzebujesz fachowego wsparcia w problemach z funkcjonowaniem istniejącej już instalacji, to skontaktuj się z nami.

Pompy ciepła

Instalacje pomp ciepła

Montaż pomp ciepła Łódź
Instalacja pompy ciepła Łódź

To urządzenia, które pomagają uzyskać optymalną temperaturę w pomieszczeniach: latem chłodzą, zimą grzeją. Pompy ciepła z powodzeniem zastępują grzanie za pomocą węgla lub gazu. Jest to urządzenie, które spełnia swoją rolę w każdej nieruchomości, zwłaszcza w domach jednorodzinnych, przedsiębiorstwach lub w obiektach sportowych.

Pompa ciepła powietrzna Łódź