Godziny pracy: Pon – Pt 8:00 – 20:00

Fotowoltaika – MagEnergy Łódź

Rosnące ceny energii elektrycznej, które związane są ograniczonymi zasobami węgla, jak również wzrastające zainteresowanie ekologicznymi sposobami pozyskiwania prądu spowodowały, że instalacje fotowoltaiczne zyskały w ostatnich latach na popularności. Fotowoltaika korzysta z surowców odnawialnych, dzięki którym prąd pozyskiwany jest w sposób przyjazny środowisku.

Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku najważniejszych elementów, takich jak:

 • panele fotowoltaiczne lub panele słoneczne,
 • system montażowy,
 • licznik dwukierunkowy,
 • falownik.

Na rynku istnieją liczne firmy fotowoltaiczne, które oferują montaż paneli słonecznych na obszarze Łódź i okolice. Decydując się na taką inwestycję warto zwrócić się do takiej, która dysponuje doświadczeniem i może się pochwalić licznymi (nawet skomplikowanymi) realizacjami. Samozwańczy specjaliści mogą dostarczyć nieskuteczne rozwiązania lub nie wywiązać się z umowy.

Instalacje fotowoltaiczne – zasada działania

Fotowoltaika umożliwia pozyskanie darmowej energii słonecznej i przekształcenie jej w niezbędną do prawidłowego funkcjonowania każdego gospodarstwa i przedsiębiorstwa energię elektryczną. Zasadę jej działania można w przybliżeniu opisać w kilku najważniejszych punktach:

 • światło słoneczne pada na ogniwa, z których zbudowane są panele,
 • pozyskane światło przekształcane jest w prąd stały (zjawisko fotowoltaiczne),
 • w falowniku prąd stały zmieniany jest w prąd zmienny, tylko z takiego możemy korzystać nasza instalacja elektryczna,
 • nadmiar prądu przesyłany jest do sieci elektrycznej.

Projektowanie i montaż paneli słonecznych Łódź i okolice

Właściwy montaż paneli słonecznych i odpowiednio zaprojektowana instalacja pozwalają obniżyć rachunki za prąd, co jest niezwykłą korzyścią dla domu i przedsiębiorstwa. Przed rozpoczęciem prac montażowych należy określić oczekiwania inwestora, ustalić przeciętny pobór prądu, ocenić budynek i jego położenie. M.in. na podstawie tych czynników można zaprezentować najkorzystniejsze opcje: sposób i miejsce montażu, dobór elementów instalacji.

Systemy fotowoltaiczne powinny być skonstruowane a taki sposób, by ilość produkowanego prądu była odpowiednia. W tym celu, na etapie planowania montażu należy odpowiednio obliczyć moc instalacji.

Panele fotowoltaiczne – korzyści zastosowania w MagEnergy Łódź

Instalacje fotowoltaiczne posiadają liczne korzyści. Przede wszystkim ekonomiczne. Do zalet takiego rozwiązania zaliczamy:

 • korzyści dla środowiska naturalnego,
 • niemal bezkosztowa eksploatacja,
 • zmniejszenie rachunków za prąd i niezależność od wahań cen za energię elektryczną,
 • bezpieczeństwo energetyczne (magazyny energii zapewniają brak przerw w dostawie prądu),
 • brak hałasu,
 • dostępność,
 • wzrost wartości nieruchomości.

Warto zaznaczyć, że nawet po zliczeniu wszystkich kosztów, z którymi związany jest montaż instalacji fotowoltaicznych, długotrwałe użytkowanie jest niewątpliwie opłacalne. Koszt instalacji, w porównaniu z prognozowanymi korzyściami nie jest duży. Szacuje się, że po okresie od 5 do 10 lat użytkowania instalacji w warunkach domowych gospodarstwo może odnotować zwrot z inwestycji.

Fotowoltaika – pomoc w dofinansowaniu, dla firm i osób prywatnych

Dla niektórych gospodarstw i przedsiębiorstw panele fotowoltaiczne są zbyt kosztownym rozwiązaniem. Zachętą do wykorzystania rozwiązań korzystających z odnawialnych źródeł energii jest Program Mój Prąd. Program umożliwia otrzymanie dofinasowania do fotowoltaiki, a także do urządzeń dodatkowych do niej, takich jak: pompy ciepła, magazyn energii, magazyn ciepła, system zarządzania energią HEMS/EMS czy kolektory słoneczne.

Klientom naszej firmy oferujemy profesjonalne i kompleksowe usługi z zakresu projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych. Posiadamy doświadczenie, które gwarantuje bezpieczeństwo i niezawodność naszych realizacji. Wykorzystujemy bogatą wiedzę, wysokiej jakości sprzęt i komponenty, by dostarczane rozwiązania przynosiły najwięcej korzyści. Zajmujemy się również kompletowaniem niezbędnych pozwoleń i pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z Programu Mój Prąd.

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany sprawnym i profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne – MagEnergy Łódź

Instalacje fotowoltaiczne Łódź
Fotowoltaika Łódź

Słońce stanowi obfite źródło zielonej, odnawialnej energii. Można ją przekształcić w energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Energia elektryczna wytwarzana przez domowy system fotowoltaiczny może
być wykorzystana do zasilania domu, co prowadzi do oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Korzystając z odnawialnych źródeł energii zapewniasz sobie bezpieczeństwo i niezależność energetyczną!
Instalacje fotowoltaiczne są dedykowane dla każdego odbiorcy energii elektrycznej. Inwestycja czerpiąca prąd ze słońca zwraca się już po kilku latach używania, więc jest naprawdę opłacalna. Ilość wyprodukowanej energii uzależnione jest od lokalizacji i nasłonecznienia paneli. Średnia wartość to rocznie około 1000 kWh z 1 kWp. Panele są montowane w dwojaki sposób: na dachu lub na instalacjach gruntowych, w zależności od potrzeb Klienta.

Montaż paneli słonecznych Łódź